מי אני
מי אני
הדיאלוג הרותולוגי
הדיאלוג הרותולוגי
הדיאלוג בפעולה
הדיאלוג בפעולה
הדיאלוג האישי
הדיאלוג האישי
הדיאלוג הקבוצתי
הדיאלוג הקבוצתי
הכלים שלי לשינוי
הכלים שלי לשינוי

הדיאלוג הרותולוגי יוצר תהליך של התבוננות פנימית המוביל להבנה, קבלה מיקוד עצמי ושינוי מציאות.

כשותפה שלכם לתהליך, אשמח לשתף אתכם ואף אשמח אם אתם תבחרו לשתף, בחוויות שעברתם תוך כדי התהליך.

תודה - רותי יפה.

תגובות  

 
0 # ייעוץ מחודד ומדייקאנונימית 2013-01-09 11:06
המפגש איתך חידד ודייק לי דברים וגרם לי להרבה חשיבה על הנושאים שדיברנו ובעיקר לגבי הביקורת . אני חושבת שבמקומות מסויימים בעיקר בהתמודדות והערכה עצמית מול הורי הכיתה והגן נתתי לעצמי הרבה הנחות ונתתי לעצמי יותר לגטימציה לגבי החלטות - פחות ביקורת עצמית. אז זה מה שניהיה...כשאגמל לגמרי מהביקורת כנראה שאוכל לשתף בפרהסייה... את יכולה לפרסם בשמי. תודה
תגובה | תגובה עם ציטוט | ציטוט
 
 
0 # המפגשים עם רותצילה 2013-01-09 11:03
אני מכירה את הייעוץ של רות כבר שנים רבות.מלכתחילה כשקיבלתי בפעם הראשונה את המפה שלי הייתי נפעמת מהעושר והדיוק של הניתוח.מעולם לפני כן לא קיבלתי התייחסות כל כך מעמיקה לרבדים השונים באישיותי ובאופיי.הניתוח כלל תאור של העוצמות אבל גם של הנקודות החלשות שכדאי לעבוד עליהן. זאת הייתה מעין מפת דרכים שיכולתי שוב ושוב לחזור אליה בעתות מצוקה,בזמנים של היסוס ולבטים או לחילופין-בתקופו ת שהרגשתי פנויה "לדלות" בהתנדבות עוד נושאים ממפת הנפש שלי ורציתי לתהלך אותם במימד נוסף של הבנה והפנמה. הייעוץ הוא תומך חיים,תומך התפתחות...הוא מאפשר לי ל"טפל" בסוגיות חשובות בחיי ובעולמי הפנימי ומזכיר לי במובן מסויים את עצמי באופן שקשה לשמר במהלך החיים ביום יום.אבל רות לא עושה הנחות..לא מדובר בליטופים חמודים לאגו...מדובר באפשרות לראות כל פעם עוד משהוא,להחשף לדפוס מחבל שחוזר שוב ושוב ומביא לצמצום ולכאב.אבל כמה טוב לשמוע דברי אמת כשאתה- אני ,בטוחה בכוונותיה המיטיבות והטהורות של הדוברת...
________________________________________
תגובה | תגובה עם ציטוט | ציטוט
 
 
0 # וידויה של אפיקורסיתאפיקורסית 2013-01-06 15:18
הגעתי לרותי מתוך סקרנות של אדם לא מאמין לחלוטין באפשרות השפעת הכוכבים על אישיותנו ומהלך חיינו. ציפיתי לשמוע כל מיני אמירות כלליות לא מדויקות שכל אחד יכול למצוא בהן את מה שהוא רוצה לשמוע. התבדיתי. במפגשים שלי עם רותי נדהמתי מדיוק אבחנותיה, מחדות הסתכלותה, מיכולת האינטגרציה של הרבה פרטים לכלל תמונה שלמה. לקחתי מהחוויה כמה תובנות שלא קיבלתי מהרבה שנות התבוננות פנימית. עדיין מתקשה מאד לקבל את האמת המדעית מאחורי התורה הזו, אך זה בכלל לא חשוב בעצם. ממליצה בחום על החויה.
תגובה | תגובה עם ציטוט | ציטוט
 
 
0 # חוויות ממפגש עם רותירות 2013-01-02 09:19
שלום לך, אני רוצה לשתף אותך בדבריה של ת' על חוויותיה מהפגישה שלה איתי.

מה הרגשת אחרי הפגישה ובאיזה אופן היא היתה משמעותית לך?
הפגישה איתך נמשכה בתוכי עוד הרבה זמן – כמו תרכיז שלאט לאט נמהל בחיי היום-יום. חזרתי בראש על דברים שאמרת. זה היה תהליך של עיבוד שיכולתי להמשיך לבד והוא גם המשיך מעצמו. לקח לי שבוע – שבועיים לעבד.

הבאת ידע והבנות באופן נטול שיפוט, כוונה או הכוונה. לא הרגשתי שאת מכוונת אותי או רוצה בשבילי משהו מסוים. יחד עם זה הייעוץ לא היה מופשט כלל – הוא היה מאוד מחובר למעשיות ולמציאות וכלל המלצות לפעולה. הרגשתי שלא הבאת את האג'נדה לך, את דיברת את מי שאני והבאת ידע חדש ופורץ דרך.
תגובה | תגובה עם ציטוט | ציטוט
 

כיצד גרמי השמיים יכולים להשפיע עלינו הקטנים והרחוקים מהם כל כך?

קשר פיזי ידוע ומוכח הוא הקשר בין סיבוב הירח וכדור הארץ סביב מרכז הכובד שלהם ובין תופעת הגאות והשפל בכדור הארץ. משמע, תנועות הסיבוב של הירח וכדור הארץ משפיעות על תנועתם של הימים והאגמים.

קשר פיזי נוסף ניתן ליחס להכרה בעובדה שהיקום כולו, ואנו כחלק ממנו, הוא תוצר של המפץ הגדול ומכאן שיש יסוד להנחה כי החלקים השונים ביקום ואנו כחלק ממנו, מקיימים ביניהם קשרים אשר לחלקם אנו מודעים ולחלקם לא.

אחת השאלות החשובות בהקשר לתורה האסטרולוגית נוגעת לבחירה החופשית שלנו. איך יתכן שקשר הדוק בין מבנה האישיות, רגע הלידה ומיקום הפלנטות משאיר מקום לבחירה חופשית והאם משמעות הדבר היא שהתורה האסטרולוגיה היא תורה דטרמיניסטית, קרי מעין אורקל מודרני.

האסטרולוגיה שלי מניחה שהמפה האסטרולוגית מייצגת את מכלול האפשרויות אותן ניתן לממש מתוך שלל המרכיבים המופיעים בה. המפה האסטרולוגית מספקת המלצה באשר לכיוונים בהם אנו יכולים לנוע בתוך המרחב הענק של חופש הפעולה.

אסטרולוגיה היא תורה המניחה שמערך הכוכבים מייצג את המבנה האישיותי ואת תבניות הפעולה האופיינייות לכל אחד מאיתנו. על בסיס תאריך, מקום ושעת הלידה, יוצר האסטרולוג מפה אישית המציגה במצב מוקפא, את מיקום הכוכבים והיחסים ביניהם ברגע הלידה.

מיקום הכוכבים במפת הלידה ברגע נתון, אינו מציין את שיתרחש בחייו של אדם, אלא מייצג את התהליך והכלים באמצעותם יכול האדם להביא לידי ביטוי באופן מודע ואפקטיבי, את הפוטנציאל הייחודי שלו ואת ייעודו בחיים אלו. ניתן לומר כי האסטרולוגיה מספקת לנו כלים להבנה וזיהוי של המבנה הפנימי, המניעים לפעולה, ותבניות ההתנהגות של האדם.

הסברים מדעיים מייצגים תפיסות הטוענות לקשר ממשי בין חלקים שונים ביקום, אשר יחד יוצרים את המציאות הנגלית בחיינו הכלליים והפרטיים.

עדיין אין בידינו תיאוריה סדורה וממצאים המסבירים את השפעת גרמי השמיים על חיינו ובוודאי שאין בידינו תיאוריה שביכולתה להסביר כיצד מייצג מצב הכוכבים בשמיים בזמן הלידה את מבנה האישיות.

יחד עם זאת, על בסיס המידע הקיים, ניתן להניח בסבירות גבוהה שהשפעה כזו קיימת וכדאי לנצלה על-מנת להיטיב את חיינו.

בעבר שימשה התורה האסטרולוגית ככלי לניבוי העתיד. עם השנים עלתה המודעות באשר למידת ההשפעה שלנו על מציאות חיינו, והתפתחה ההכרה כי בידינו הבחירה החופשית ליצור ולהתפתח בכיוונים שונים בהתאם לפוטנציאל הטמון בנו.

כיום משמש הייעוץ האסטרולוגי ככלי רב עוצמה להעלאת רמת המודעות האישית באשר למגוון אפשרויות הבחירה העומדות בפנינו במצב מסויים ובזמן מסויים בחיינו.

האם יתכן שאופי, תכונות ויכולות אנושיות - יושפעו ממיקומן של הפלנטות במערכת השמש בעת הלידה?

עלינו לזכור כי האסטרולוגיה וזאת בדומה לתורות רוחניות אחרות, מניחה שהנפרדות בינינו ובין היקום ומרכיביו היא אשלייתית וכי הלכה למעשה הקשר מתקיים הן בהיבט הפיזי והן בהיבטי המהות והתוכן.