מי אני
מי אני
הדיאלוג הרותולוגי
הדיאלוג הרותולוגי
הדיאלוג בפעולה
הדיאלוג בפעולה
הדיאלוג האישי
הדיאלוג האישי
הדיאלוג הקבוצתי
הדיאלוג הקבוצתי
הכלים שלי לשינוי
הכלים שלי לשינוי

הדיאלוג הרותולוגי משלב עקרונות שמקורם בתהליכי גישור, ניתוח אסטרולוגי וידע עכשווי הקושר בין תפיסות ורגשות ליצירת 'מציאות'.

הגישור מספק לנו כלים באמצעותם נייצר הקשבה עצמית יעילה הנובעת מתוך כנות ואמפטיה לעצמך.

הידע האסטרולוגי מחדד את המודעות לכישורים, יכולות ואתגרים איתם הגענו לעולם.

ההכרה בהשפעת התפיסה והרגש על המציאות, פותחת בפנינו עולם חדש של אפשרויות להתנהלות מעשית, מושכלת ומודעת.

הכלים שלי ליצירת השינוי

גישור בין העולמות 1הגישור הוא תהליך שמטרתו לעזור לצדדים הנמצאים במצבי קונפליקט, להגיע לפתרון מוסכם מתוך בחירה.

במהלך הגישור, תפקיד המגשר לשקף את העמדות והאינטרסים של שני הצדדים במצב הנתון. כך נוצרת האפשרות בעבור כל אחד מהצדדים לזהות את תרומתו למצב וכן את הפתרון המתאים ביותר בתנאים הקיימים.

מטרת המשנה של המגשר היא להגיע למצב בו הצדדים יגלו הבנה לנקודת המבט של הצד שמנגד, גם כאשר אינם מסכימים איתה, ובכך יעניקו תוקף לסיפורו של הצד שמנגד.

על-מנת להשיג את התוצאות המקוות, מכוון המגשר את הצדדים למן תחילת התהליך, לאווירה של חוסר שיפוט, קבלה, הקשבה, כבוד לזולת, אמפטיה ואם אפשר אף חמלה. כמובן שהקושי ליצור את האווירה המתוארת קיים. אך ברור כי השגת אווירה זו הכרחית במצבי סכסוך ובה טמון פוטנציאל הרווח עבור הצדדים.

מניסיוני, כל צד מביא עמו לשולחן הגישור סיפור שונה לחלוטין. לא יאמן עד כמה שונה הדרך בה תופס את המציאות כל אחד מאיתנו. לכל אחד מאיתנו 'סיפור' משלו הנוגע להיבטים שונים בחייו. 

יכולתנו להקשיב לעצמנו מתוך אמפטיה, כבוד עצמי, קבלה, וחוסר שיפוט - קריטית בתהליך הזיהוי של המקום בו אנחנו נמצאים כעת ולמעשה שלב זה מהווה את השלב הראשון בתהליך הדיאלוג הרותולוגי. פעמים רבות ה'סיפור' אותו אנו מספרים לעצמנו אינו תואם עוד את האדם שהתפתחנו להיות ולמרות זאת האני ה'ישן' שלנו הוא זה הממשיך לנהל אותנו. יכולת ההקשבה היא זו המאפשרת לנו לזהות כיצד הבאנו את עצמנו אל המקום בו אנו נמצאים כעת וכיצד נוכל למקם את עצמנו מחדש.

הלכה למעשה, במסגרת הדיאלוג, אני משמשת כמגשרת בינך ובין עצמך. במסגרתו של הדיאלוג תרכוש כלים אשר יאפשרו לך לתמוך בעצמך, וליצור שינוי בחייך באופן מודע בכל מצב בו תבחר לעשות זאת.

 
ההיבט הכוכבי

צירוף מקרים הוא הדרך של אלוהים להישאר אנונימי. אלברט אינשטיין

התורה האסטרולוגית בקליפת אגוז

הקשר בינינו לבין הכוכבים

מה היא אסטרולוגיה

אסטרולוגיה היא תורה המניחה שמערך הכוכבים מייצג את המבנה האישיותי ואת תבניות הפעולה האופייניות לכל אחד מאיתנו. על בסיס תאריך, מקום ושעת הלידה, יוצר האסטרולוג מפה אישית המציגה במצב מוקפא את מיקום הכוכבים והיחסים ביניהם ברגע הלידה.

המשך...

האסטרולוגיה – מה שהיה ומה שהווה

השפה הארכיטיפית* של האסטרולוגיה פותחה עוד בימי קדם. במצריים, במאה 14 לפנה"ס, ובבבל, במאה 10 לפנה"ס, שימשה האסטרולוגיה לייעוץ לשליטים.רק במאה ה-5 לפנה"ס ביוון, החלה האסטרולוגיה לשמש גם ככלי לייעוץ אישי.

המשך...

השאלות

השאלות הנוגעות לאופי הקשר וסוג ההשפעה שיש לכוכבי הלכת עלינו בני האדם חוזרת על עצמה בכל שיחה. כיצד יכול להתקיים קשר ביני ובין הכוכבים, האם הם הקובעים את מסלול חיי, עד כמה חופשי אני לבחור, האם הכוכבים מייצגים את האופי שלי באופן סימבולי, מה הקשר שלהם ליכולת שלי ליהנות ולהגשים את עצמי - התשובות לשאלות אלו אינן ברורות מאליהן.

תשובות אפשריות לשאלות מהותיות אלו מצאתי בתחומי המדע והרוח, הרי הן לפניכם.

הקשר הפיזי בין הכוכבים ובינינו

השאלה הראשונה שבדרך כלל עולה נוגעת לקשר הפיזי - כיצד גרמי השמיים יכולים להשפיע עלינו הקטנים והרחוקים מהם כל כך.

המשך...

הקשר המהותי והתוכני בין הכוכבים ובינינו

שאלה נוספת שעולה מתייחסת להשפעתם של גרמי השמיים על בני האדם בהיבטי מהות ותוכן. האם יתכן שאופי, תכונות ויכולות אנושיות - יושפעו ממיקומן של הפלנטות במערכת השמש בעת הלידה.

המשך...

התורה האסטרולוגיה והבחירה החופשית

אחת השאלות החשובות לדעתי בהקשר לתורה האסטרולוגית נוגעת לבחירה החופשית שלנו. איך יתכן שקשר הדוק בין מבנה האישיות, רגע הלידה ומיקום הפלנטות משאיר מקום לבחירה חופשית והאם משמעות הדבר היא שהתורה האסטרולוגיה היא תורה דטרמיניסטית, קרי מעין אורקל מודרני.

המשך...

לסיכום

הסברים שנתתי מייצגים תפיסות הטוענות לקשר ממשי בין חלקים שונים ביקום, אשר יחד יוצרים את המציאות הנגלית בחיינו הכלליים והפרטיים. חלק מההסברים שנויים במחלוקת אולם כדאי שנזכור שגם טענתו של קופרניקוס שכדור הארץ סובב סביב השמש היתה שנויה במחלוקת.

המשך...


 
התפיסה, הרגש והמציאות

גישור בן עולמות 2לפני שאסביר את גישתי לנושא, ברצוני שתבצע ניסוי קטן בשני חלקים.

חלק ראשון: עצום את עיניך והעלה בדמיונך אדם או מצב המעוררים בך שביעות רצון, קבלה עצמית ואהבה. שים לב לתחושות המתעוררות בך. הישאר במצב זה מספר דקות, פקח את עיניך ורשום מספר בין 1 (נמוך) ל-10 (גבוה) המייצג את מידת הנעימות ושביעות הרצון שהינך חש.

חלק שני: עצום את עיניך שוב. כעת חשוב על אדם או מצב הגורמים לך לראות את עצמך בעמדת חולשה, בה הינך חש נחות, בלתי אהוב ובעל ערך נמוך. שים לב לתחושות המתעוררות בך. הישאר במצב זה מספר דקות, פקח את עיניך ורשום מספר בין 1 (נמוך) ל-10 (גבוה) המייצג את מידת הנעימות ושביעות הרצון שהינך חש.

אני מניחה כי המספר שרשמת לפניך בחלקו הראשון של הניסוי היה גבוה בהרבה מזה שרשמת לפניך בחלקו השני של הניסוי.

כעת נבחן מה בעצם קרה. בכל אחד מן המצבים אותם דמיינת, שיחרר המוח, חומרים כימיים התואמים את המצב הנפשי/רגשי אותו חווית. חומרים אלו הועברו אל תוך מחזור הדם והשפיעו על תפקודם של התאים המרכיבים את אברי הגוף.

כאשר העלית בדמיונך אדם אהוב או מצב במסגרתו אתה תופס את עצמך כמוצלח, התחושה שחווית היתה של שמחה ואהבה. במצב זה שיחרר המוח חומרים כימיים דוגמת דופאמין, סרטונין ועוד, אשר העלו את רמת האנרגיה והתדר של התאים בגופך. מצב זה דומה למצב בו אנו חווים אהבה ומייצרים חומרים מעוררים ומחזקים.

כאשר העלית בדמיונך אדם שנוא או מצב בו אתה תופס את עצמך כחסר ערך, התעוררו בך תחושות דוגמאת עוגמת נפש, ביקורת עצמית, עצב, כעס ועוד. במצב זה שיחרר המוח חומרים כימיים שהעבירו את הגוף למצב הישרדותי. חומרים אלו הביאו לירידת רמת ההשפעה של החומרים הכימיים המעוררים. למידע נוסף אודות מכניזם זה מומלץ לבקר באתר של Bruce Lipton.

עד כאן נשמע הגיוני, נכון?

כולנו מכירים את התחושה הנלווית למצבים של מתח ועצב בהם חלה ירידה ברמת האנרגיה בגופנו. כאשר אנו במצב רוח רע, נחלש התדר שלנו וכאשר אנו במצב רוח טוב הוא מתחזק. השאלה היא, האם ביכולתנו להשפיע באופן מודע על מצב הרוח שלנו ומכאן על המרחב הרגשי שלנו?

האמונה הרווחת היא שדברים 'קורים לנו' בחיים מבלי שיש לנו שליטה עליהם. נכון? לא! ממש לא נכון! למעשה, ההיפך הוא הנכון!!!

תפיסתנו העצמית, אם במסגרת מצב נתון ואם בעת מפגש עם אנשים אחרים, מציפה אותנו ברגש הגורם למוח לשחרר אל תוך מחזור הדם חומרים כימיים התואמים את מצבנו הרגשי. כתגובה, התדר שלנו משתנה והוא 'ממגנט' אלינו בחזרה את המצב התואם לתדר אותו יצרנו. כאשר אני מנסה לקדם את עצמי ברמה העסקית והתפיסה שלי את עצמי היא - 'אני לא שווה'. ללא תלות במידת המאמץ ובמגוון הפעולות שאעשה, לא רק שלא אחווה את עצמי כ"הצלחה", אלא גם אמנע מעצמי להצליח בפועל.

עלינו להכיר בכך שאנו מייצרים בעצמנו ומתוך בחירה בלתי מודעת את המציאות בה אנו חיים. מטרתנו העיקרית היא להשיג מודעות לתפיסות הבסיס המנהלות את המרחב הפנימי שלנו.

אנו רגילים לשאול את עצמנו שאלות דוגמת 'מה עלי לעשות?', 'איך עלי לפעול?', 'היכן הייתי רוצה להיות?' ועוד. משמע, לצורך התקדמותנו והתפתחותנו אנו מתייחסים לחיינו על-פי מדדים של פעולה, זמן, מרחב ומרחק.

אני מזמינה אותך לשנות את האופן בו אתה מתייחס לחייך כך שמעתה את מקומם של הפעולה, הזמן, המרחב והמרחק, יתפסו המונחים תפיסה, רגש ותדר!

 
 

בעבר שימשה התורה האסטרולוגית ככלי לניבוי העתיד. עם השנים עלתה המודעות באשר למידת ההשפעה שלנו על מציאות חיינו, והתפתחה ההכרה כי בידינו הבחירה החופשית ליצור ולהתפתח בכיוונים שונים בהתאם לפוטנציאל הטמון בנו.

כיום משמש הייעוץ האסטרולוגי ככלי רב עוצמה להעלאת רמת המודעות האישית באשר למגוון אפשרויות הבחירה העומדות בפנינו במצב מסויים ובזמן מסויים בחיינו.

כיצד גרמי השמיים יכולים להשפיע עלינו הקטנים והרחוקים מהם כל כך?

קשר פיזי ידוע ומוכח הוא הקשר בין סיבוב הירח וכדור הארץ סביב מרכז הכובד שלהם ובין תופעת הגאות והשפל בכדור הארץ. משמע, תנועות הסיבוב של הירח וכדור הארץ משפיעות על תנועתם של הימים והאגמים.

קשר פיזי נוסף ניתן ליחס להכרה בעובדה שהיקום כולו, ואנו כחלק ממנו, הוא תוצר של המפץ הגדול ומכאן שיש יסוד להנחה כי החלקים השונים ביקום ואנו כחלק ממנו, מקיימים ביניהם קשרים אשר לחלקם אנו מודעים ולחלקם לא.

אסטרולוגיה היא תורה המניחה שמערך הכוכבים מייצג את המבנה האישיותי ואת תבניות הפעולה האופיינייות לכל אחד מאיתנו. על בסיס תאריך, מקום ושעת הלידה, יוצר האסטרולוג מפה אישית המציגה במצב מוקפא, את מיקום הכוכבים והיחסים ביניהם ברגע הלידה.

מיקום הכוכבים במפת הלידה ברגע נתון, אינו מציין את שיתרחש בחייו של אדם, אלא מייצג את התהליך והכלים באמצעותם יכול האדם להביא לידי ביטוי באופן מודע ואפקטיבי, את הפוטנציאל הייחודי שלו ואת ייעודו בחיים אלו. ניתן לומר כי האסטרולוגיה מספקת לנו כלים להבנה וזיהוי של המבנה הפנימי, המניעים לפעולה, ותבניות ההתנהגות של האדם.

אחת השאלות החשובות בהקשר לתורה האסטרולוגית נוגעת לבחירה החופשית שלנו. איך יתכן שקשר הדוק בין מבנה האישיות, רגע הלידה ומיקום הפלנטות משאיר מקום לבחירה חופשית והאם משמעות הדבר היא שהתורה האסטרולוגיה היא תורה דטרמיניסטית, קרי מעין אורקל מודרני.

האסטרולוגיה שלי מניחה שהמפה האסטרולוגית מייצגת את מכלול האפשרויות אותן ניתן לממש מתוך שלל המרכיבים המופיעים בה. המפה האסטרולוגית מספקת המלצה באשר לכיוונים בהם אנו יכולים לנוע בתוך המרחב הענק של חופש הפעולה.

הסברים מדעיים מייצגים תפיסות הטוענות לקשר ממשי בין חלקים שונים ביקום, אשר יחד יוצרים את המציאות הנגלית בחיינו הכלליים והפרטיים.

עדיין אין בידינו תיאוריה סדורה וממצאים המסבירים את השפעת גרמי השמיים על חיינו ובוודאי שאין בידינו תיאוריה שביכולתה להסביר כיצד מייצג מצב הכוכבים בשמיים בזמן הלידה את מבנה האישיות.

יחד עם זאת, על בסיס המידע הקיים, ניתן להניח בסבירות גבוהה שהשפעה כזו קיימת וכדאי לנצלה על-מנת להיטיב את חיינו.

האם יתכן שאופי, תכונות ויכולות אנושיות - יושפעו ממיקומן של הפלנטות במערכת השמש בעת הלידה?

עלינו לזכור כי האסטרולוגיה וזאת בדומה לתורות רוחניות אחרות, מניחה שהנפרדות בינינו ובין היקום ומרכיביו היא אשלייתית וכי הלכה למעשה הקשר מתקיים הן בהיבט הפיזי והן בהיבטי המהות והתוכן.