מי אני
מי אני
הדיאלוג הרותולוגי
הדיאלוג הרותולוגי
הדיאלוג בפעולה
הדיאלוג בפעולה
הדיאלוג האישי
הדיאלוג האישי
הדיאלוג הקבוצתי
הדיאלוג הקבוצתי
הכלים שלי לשינוי
הכלים שלי לשינוי

המים ואני

המסתורין של המיםהסרט 'עוצמתם המסתורית של המים' הצית את דמיוני בהקשר ליכולת ההשפעה של המים על חיינו. לאורנדו דווינצ'י אמר: "המים הם הכוח המניע של הטבע" ואנו בני האדם הרי חלק מאותו טבע עליו דיבר.

המים מכסים את רוב שטח הפנים של כדור הארץ ומהווים את עיקר החומר ממנו מורכב גוף האדם. אנו העושים כבשיגרה שימוש יום יומי במים במגוון דרכים ותחומים, רחוקים מלהכיר באופן מלא את הסודות האצורים באלמנט מופלא זה.

הבורות שלנו מביאה אותנו לכדי פגיעה באיכותם של המים תוך שאנו נוטים לשכוח את הפוטנציאל האדיר הטמון בהם. בעת הזו, כאשר כדור הארץ חשוף לשינוי אקלים מהותיים יותר מבעבר, הבנת המסתורין של המים יש בה כדי להוות גורם בעל השפעה קריטית על חיינו.

סרט זה הבוחן מחדש את האיכויות הנסתרות הטמונות במים, קורא תיגר על הנחות העבר וחושף בפנינו ממצאים מדעיים מדהימים. הממצאים  שמקורם במדענים בעלי שם עולמי מצביעים על מגוון דרכים בהן יכול האדם להיעזר בתכונותיהם המופלאות של המים לשיפור איכות חייו בתחומים שונים דוגמת: בריאות, תזונה, אנרגיה ועוד.

 
המדע ואני

ראיון עם פרופסור סטיוארט המראוף - 'המודעות והפיזיקה הקוונטית'

סטיוארט המראוף הוא פרופסור לתורת ההרדמה והפסיכולוגיה ומשמש כעמית מנהל במרכז ללימודי המודעות באוניברסיטת אריזונה. בין היתר פירסם את הספרים 'מחשוב אולטימטיבי' (Ultimate Computing) ואת סידרת הספרים 'לקראת מדע של מודעות' (Toward a Science of Consciousness series).

לראיון זה עם פרופסור סטיוארט המראוף הגעתי מתוך השאיפה להרחיב את ידיעותי באשר לקשר בין מודעות אנושית, פיזיקה קוונטית ויצירת מציאות.

במסגרת הראיון המורכב משלושה חלקים, בוחן פרופסור סטיוארט המראוף את הזמן, הפיזיקה הקלאסית, הפיזיקה קוונטית, הביולוגיה המולקולארית, והסופרפוזיציה, תוך שהוא מציע תשובה מרתקת, גם אם לא קונבנציונאלית לשאלה - האם אנחנו היוצרים את מה שאנחנו חווים כ'מציאות'.

לאתר של סטיוארט המראוף.


סיפרו של ברוס ליפטון - 'הביולוגיה של האמונה'

דוקטור ברוס ליפטון, מדען הידוע בעולם כמוביל את התחום העוסק בחיבור בין מדע לרוח. ד"ר ליפטון הוא ביולוג של תאי הגזע, כתב את רב המכר 'הביולוגיה של האמונה' (The Biology of Belief) וזכה בפרס השלום על שם Goi משנת 2009.

את ספרו של ברוס ליפטון הביא לביתנו בן זוגי לחיים אמנון רייס, מאמן לשיפור ביצועים ותפקודים המשלב את טכניקת תרגילי מוח עם מודל 99 הנוירונים של נסיה לניאדו ותשאול על-פי התרפיה האסטרטגית. ספרו של ד"ר ליפטון הבהיר לי כיצד ברמה הפיזית, התפיסות והרגשות שאנו חווים משתתפים ביצירת המציאות בה אנו חיים.

 
העולם הרוחני ואני

המאמר של קים פלקונר - הקשר האפשרי בינינו ובין מערכת הכוכבים

קים פלקונר היא אסטרולוגית צבעונית, מלאת חיים העוסקת בתחומים רבים כגון אומנויות לחימה, כתיבה, אומנות ואסטרולוגיה.

המאמר מוסיף נדבך נוסף להבנת הקשר האפשרי בינינו ובין מערכת הכוכבים. אל המאמר נחשפתי בחיפושי אחר הקשר בין אסטרולוגיה לפיזיקה קוואנטית.maindia

ג'ק קורנפילד - 'הלב הנבון'

ג'ק קורנפילד, ד"ר לפסיכולוגיה קליני, פסיכותראפיסט ומורה בודהסיטי אשר רכש את הכשרתו כנזיר בתאילנד, בורמה והודו..

את ד"ר קורנפילד הכירה לי בשנת 2008 חברתי האהובה צילה ברמן, המטפלת באמצעות שיטה יחודית אותה פיתחה, אשר משלבת עבודת גוף (פיזיותרפיה ורפלקסולוגיה) ומודעות אישית באמצעות שיחה ואיזון אנרגטי. צילה הציעה לי להצטרף אליה למפגש עם ד"ר קורנפילד שהתקיים באולם נגה ביפו.

לרוב אני נרתעת ממפגשים המוניים, אולם הפעם נעתרתי. בנוסף אלי הגיעו למפגש 900 איש ונוספים ולמרות זאת הצליח ג'ק לשמור על אווירה אינטימית ונוגעת. ההמון לא הפריע לי. החוויה היתה כמעט של מפגש אחד על אחד. היתה זו פעם הראשונה שחוויתי שילוב נדיר של חיבור אוטנטי בין האינטימי לציבורי. לאחר המפגש פניתי לקרוא את ספריו 'הלב הנבון', ו'אחרי האקסטזה'. בשני הספרים מצאתי נגישות אישית לצד חוכמת חיים ישימה ומעשית. דבריו של ג'ק קורנפילד מכוונים ומגיעים אל הלב - פותחים אותו, מנקים אותו ומרחיבים אותו. מומלץ בחום!


אקהרט טולה - החיבור לכאן ולעכשיו

בשנת 2003 לערך, במהלך חיפושי אחרי ספר נותן השראה נתקלתי בספרו של אקהרט טולה 'כוחו של הרגע הזה' ונשביתי בקסמיו.  בדרכו המאוד ישירה מעביר טולה את המסר על חשיבות החיבור לכאן ולעכשיו תוך היפרדות מהצורך לדוש בעבר ולתכנן את העתיד. טולה מציע כלי מדיטציה ומודעות שמטרתם ליצור חיבור אל  מי שאנחנו, בלי ה'סיפורים' ובלי שמות התואר – 'אני הנני'.

 
 

האם יתכן שאופי, תכונות ויכולות אנושיות - יושפעו ממיקומן של הפלנטות במערכת השמש בעת הלידה?

עלינו לזכור כי האסטרולוגיה וזאת בדומה לתורות רוחניות אחרות, מניחה שהנפרדות בינינו ובין היקום ומרכיביו היא אשלייתית וכי הלכה למעשה הקשר מתקיים הן בהיבט הפיזי והן בהיבטי המהות והתוכן.

הסברים מדעיים מייצגים תפיסות הטוענות לקשר ממשי בין חלקים שונים ביקום, אשר יחד יוצרים את המציאות הנגלית בחיינו הכלליים והפרטיים.

עדיין אין בידינו תיאוריה סדורה וממצאים המסבירים את השפעת גרמי השמיים על חיינו ובוודאי שאין בידינו תיאוריה שביכולתה להסביר כיצד מייצג מצב הכוכבים בשמיים בזמן הלידה את מבנה האישיות.

יחד עם זאת, על בסיס המידע הקיים, ניתן להניח בסבירות גבוהה שהשפעה כזו קיימת וכדאי לנצלה על-מנת להיטיב את חיינו.

בעבר שימשה התורה האסטרולוגית ככלי לניבוי העתיד. עם השנים עלתה המודעות באשר למידת ההשפעה שלנו על מציאות חיינו, והתפתחה ההכרה כי בידינו הבחירה החופשית ליצור ולהתפתח בכיוונים שונים בהתאם לפוטנציאל הטמון בנו.

כיום משמש הייעוץ האסטרולוגי ככלי רב עוצמה להעלאת רמת המודעות האישית באשר למגוון אפשרויות הבחירה העומדות בפנינו במצב מסויים ובזמן מסויים בחיינו.

אחת השאלות החשובות בהקשר לתורה האסטרולוגית נוגעת לבחירה החופשית שלנו. איך יתכן שקשר הדוק בין מבנה האישיות, רגע הלידה ומיקום הפלנטות משאיר מקום לבחירה חופשית והאם משמעות הדבר היא שהתורה האסטרולוגיה היא תורה דטרמיניסטית, קרי מעין אורקל מודרני.

האסטרולוגיה שלי מניחה שהמפה האסטרולוגית מייצגת את מכלול האפשרויות אותן ניתן לממש מתוך שלל המרכיבים המופיעים בה. המפה האסטרולוגית מספקת המלצה באשר לכיוונים בהם אנו יכולים לנוע בתוך המרחב הענק של חופש הפעולה.

כיצד גרמי השמיים יכולים להשפיע עלינו הקטנים והרחוקים מהם כל כך?

קשר פיזי ידוע ומוכח הוא הקשר בין סיבוב הירח וכדור הארץ סביב מרכז הכובד שלהם ובין תופעת הגאות והשפל בכדור הארץ. משמע, תנועות הסיבוב של הירח וכדור הארץ משפיעות על תנועתם של הימים והאגמים.

קשר פיזי נוסף ניתן ליחס להכרה בעובדה שהיקום כולו, ואנו כחלק ממנו, הוא תוצר של המפץ הגדול ומכאן שיש יסוד להנחה כי החלקים השונים ביקום ואנו כחלק ממנו, מקיימים ביניהם קשרים אשר לחלקם אנו מודעים ולחלקם לא.

אסטרולוגיה היא תורה המניחה שמערך הכוכבים מייצג את המבנה האישיותי ואת תבניות הפעולה האופיינייות לכל אחד מאיתנו. על בסיס תאריך, מקום ושעת הלידה, יוצר האסטרולוג מפה אישית המציגה במצב מוקפא, את מיקום הכוכבים והיחסים ביניהם ברגע הלידה.

מיקום הכוכבים במפת הלידה ברגע נתון, אינו מציין את שיתרחש בחייו של אדם, אלא מייצג את התהליך והכלים באמצעותם יכול האדם להביא לידי ביטוי באופן מודע ואפקטיבי, את הפוטנציאל הייחודי שלו ואת ייעודו בחיים אלו. ניתן לומר כי האסטרולוגיה מספקת לנו כלים להבנה וזיהוי של המבנה הפנימי, המניעים לפעולה, ותבניות ההתנהגות של האדם.